waarbij ik met mijn paard omtrent 100 schreden ver van eene hoogte af in eene sloot rolde, waarin ik leggen bleef, omdat ik mij een ig zins bezeerd had en mij uit vrees voor de Chris- linos, ook niet durfde verroeren. Eindelijk hoorde ik stemmen en na onderzoek bleek het,* dat het mijne overige kameraden waren. De Christinos waren middelerwijl naar Fuentarebia gemarscheerden wij kwamen 's avonds laat te Vera aan. Ik bleef 's nachts te Vera, daar mijn regler been door den val zeer opgezwollen was, bereikte daags daarop Zugarra- murdi welks ronden kerktoren ik weder met hijzonder ge noegen zag. Hombre f' riep de priester Don Basilio uit, toen hij mij zag en mij in mijn acciosen gewaad naauwelijks herkende. «Hombre!" riepen de officieren en vrijwilligers der Navar- rezen. Een dag bleef ik nog te Zugarramurdi. Met groote inspanning bereikte ik Sarreen van daar kwam ik gisteren avond te Bayonne aan. Men moeteven als ik dagen lang in natte kleederen en laarzen zijn om het groote genot te begrijpen dat ik heden smaakte in mijn droog warm flink bed. Men moet van chocolade, uijen, spek, worst en knoflook geleefd en den wijn uit zakken van bokkenvellen gedronken hebben, om te welen wat hel zeggen wil, eens weder als andere mensehen te eten 's Avonds behoefde ik noch pi stolen noch sabels mede naar bed te nemen. Toch denk ik met eene soort van weemoed aan het leven vol beweging en aandoeningen terug; zijn ook de beelden, die hel bevat, somtijds nachtstukken met bloed roode tintentoch zijn ze kleurenrijk en w arm en niet dof en waterig 5 Or)

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 107