52 en bloedhonds-vriend gevangen nemende krijgsliên zal men gezamenlijk laten aftrekken een ieder met de zijnen." Zoo riepen zij «eenmaal, andermaal, de derdemaal", en die 't woord voerde was Willeken van Angeren die flink ge raakt werd, hoewel wij niet welen of hij dood is; maar wij hebben hem van de plaats zien dragen. Kortom, er zijn van de vijanden gebleven diversche dooden niet wetende hoe- Veelen zeer veel gewonden, die ze op karren weggevoerd hebben. Ook liggen er hier nog differcnlendie ze voor dood gelaten hebben maar daar het leven nog in is. Mijn onderdanige bede is daaromdat gij mij van stonden aan een scherprechter wilt zenden om ze, tol een voorbeeld, bier op den toren of elders te laten ophangen. Thans, omtrent den noen, zijn de vijanden weder vertrokken naar de dorpen in den omtrek, om er de spijs, en drank te halen, die zij hier niet konden krijgenmaar wij vernemen van diversen die om mijnentwege en andersins onder hen verkeeren dat zij nader nog van zins zijn terug te keeren en het huis niet te verlaten vóór zij 't in hebben. Wilt toch daarom de hand houden aan uwen legepwoordigen Stadhouder (Hiergesdie na Megens dood daartoe benoemd was), opdat wij metten eersten ontzet mogen krijgenwantin dei- waarheid Gods, zijn er op 't Slot niet boven de 12 weerbare mannen. Doch wij mcenen 't erf niet te verlaten tot den lesten man toe; zoo hebben wij elkander gezworen en vertrouwen ook zeker dat het gebeuren zal want ik ken ze voor trouwe gezellen. Zoo veel te meer bid ik echter om ontzet, opdat ze door hun kloekheid mijnenthalve niet gezamenlijk om den hals komen, gelijk grootelijks te duchten valt, dat men ze er nu allengs, den een vóór den ander na, afschieten zal. Maar dank hebbe de almachtige God ik heb nog niet één man verloren, doch het is, in der waarheid Gods, tijd, dat ik ontzet krijge want zij zullen metter haast zoo veel gaten maken, daar ze mij door zullen willen bestormen, dat ik,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 126