TWEE BEKENDEN. Wie weet het regte tijdstip aan te geven waarop hij de kwajongens-schoenen heeft uitgetrokken Ik heken dat ik het mij niet meer kan te binnen brengen Ik was al een heele heer, die in vollen ernst zijn hof maakte aan de dames, toen ik nog in 't geniep allerlei jongens-streken uitstak. Als men zoo wat veertien jaren teil, begint men te aspireren naar den rang van mijnheer, misschien reeds vroeger, maar dal is toch zeldzaam. Op zestienjarigen leeftijd is de aspirant-mijnheer mceslal eenigzins verlegen met zich-zelven, omdat hij zoo uit zijne kleêren groeit en zoo'n schorre stem krijgt. Is hij achttien jaren dan is hij eindelijk een heer. Wel zeker! Ik wensch hem geluk met die promotie.Er zijn heeren van achttien jaren, die reeds een stand bekleeden in de maatschappij, dien zij zich door studie en arbeid ver worven hebben dat zijn werkelijk heele heeren maar daar zijn, helaas, ook achttienjarigen die in den ruimen zin des woords nog onder de kvva-jongens tellen. Ik zeg dit niet tot u, mijne heeren, die steeds blijken geeft dat ge uwe jongens-schoenen hebt laten staan vóór de poort van het groole gebouw, waarin ge de schallen van wijsheid voor uwe examens benoodigd, verzamelt, maar ik heb het oog op die soort van jongelui, die aan eene rijke dosis inbeel ding, de noodige nuchterheid paren om, waar zij zich ver- loonen een tamelijk mal figuur te slaan en de verstandige menschen een medelijdenden glimlach af te dwingen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 133