6-2 ge geen anderen waarborg hebt voor zijne vocatie, dan dat hij gaarne sporen aan zijne laarzen draagt. Ik wil 11 geen raad geven geachte mijnheer, want ik reken mij daartoe niet bevoegd, maar als ik een jongen had, die zich ver beeldde voor generaal in de wieg te zijn gelegd, ik zou beginnen, hem, zoodra hij goed lezen kon, tot uilspanning de krijgsartikelen tot lektuur aan te biedenik zouom hem eenige aangename afwisseling te bezorgen, hem ook het reglement van krijgstucht, dat op de inwendige dienst, enz., ter lezing gevendan wist hij ten minste ongeveer waaraan hij zich had te houden terwijl hij zonder dat alles, het regl heeft om zich te verbazen over al de onmenschelijkheden waaraan een schildwacht, die op zijn post slapende wordt bevondenhetgeen hemdie van nature toch zoo sla perig isook kan overkomen is blootgesteld. liet is eene uitgemaakte waarheiddat er geen stand is in de maat schappijdie zoo zeer naar hel uiterlijk wordt beoordeeld, als de onze, en dat ligt in den aard der zaak, maar wanneer men zich voor zijn leven lang aan dien stand gaat wijden, zou het toch, dunkt me, niet kwaad zijn, er vooraf iels meer van te welen dan dat een jager een groenen en een dragonder een hlaauwen rok draagt. Velen, door het. lokaas van een fraaije montering aangetrokken, zijn later bitter teleurgesteld, want hoe schoon en edel de krijgsstand zij, hij heeft donkere schaduwzijden: wie, die hem van nabij kent, zal het tegenspreken? Herman, zoo als ik zeide, vond een officier te paard zoo mooi, daarom wilde hij het ook worden; eene andere reden had hij niet, en ZEd\ papa, die in dat opzigt niet wijzer was dan de zoon, keurde het voornemen des zoons góed, en mama zag in hare verbeelding reeds haar knappen jongen op een moedig ros gezeten »au sein <le. la balaille" Le front radicux, traverser la milraitlc." Ik wil mama van ganseher harte haar visioen voor de toe komst hoe bedriegelijk ook vergeven, maar van papa

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 136