75 van horologies, kettingen en beurzen. Met de uiterste be daardheid las ik ze nadaar ik niet zoo rijk was van een ketting te bezitten en de voorzorg had genomen om mijn timekeeper aan een zeer respectabel familielid te geven, ten einde het veilig voor mij te bewaren. »My Uncle" in Lon den, die een sterken familietrek heeft van «Jan Oome" in Holland en sprekend gelijkt op «Ma Tante" in Parijs, was niet alleen dadelijk gereed om het onder zijne hoede te nemen, maar had daarenboven nog de vriendelijkheid mij eenige shillingen te vereeren die ik wanneer ik mijn uurwerk terug ging halen, hem zou restitueeren. Van Familie van ons'' moet ik zeggen dat dit wel een der hulpvaardigste en be leefdste leden is, die ik nog ontmoet heb. liij doet geen lastige vragen, schudt nooit op bedenkelijke wijze het hoofd, is altijd te vinden waar drie vergulden ballen uithangen en altijd gereed u te helpen. Alleen om u te gewennen aan uwe verpiigtingen te voldoen neemt hij een of ander voor werp lot onderpand, naar gelang van de som die ge noodig hebt. Hierover nadenkende was ik reeds op Newington road geko men eene lieve buurt, met nette tuintjes vóór kleine villas en nu en dan een frisch gezichtje dat de luiken opendeed en mijne galante morgenkushand met een vriendelijk lachje be antwoordde. Het zijn aardige meisjes, die Londensche dienstmeisjes; en hoewel gekleed ais dametjeszoodat men ze Zondags als zij een hoed op hebben moeielijk van deze onderscheiden kandragen zij in de week een allcrcoquetsl rond mutsje op het achterhoofd als teeken van dienstbaarheidwaar de dienstmeisjes natuurlijk een groolen haat en de Mevrouwen eene groote liefde voor koesleren. Ik ben eens op visite geweest in de keuken, toen de Me vrouw van hel «boardinghouse" waar ik vroeger woonde, uit de stad wasen nauwelijks had Mrs. Cook (de keuken-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 149