76 meiden zijn meestal oud) de punch klaar en het whisltafeltje gereed, of de mutsjes gingen af en wij hadden een avondje zoo aangenaam en fatsoenlijk als men het maar in de drawing- room zou kunnen wensclien. Vooral dat eene kleintje, met die blauwemaar laat ik u nu niet lastig vallen met iets dat mij eigenlijk maar alleen aangaat, en dat gij zoudt moeten gezien hebben om te kunnen waardeeren. Een melkboer milkmanmet een juk en twee volle em mers een verlakte hoed van lage drukking en een lange witte kiel die hem tot aan de kuiten reikt komt me op zij en vraagt of ik naar de Derby ga. Hij geeft als zijn gevoelen te kennen dat het een prachtige dag zal zijn, a glorious dag.' llij zou zelf zoo gaarne gaan, very much indeedmaar de arme drommel kan er geen dagje uitbreken. Eiken morgen, de Zondagen niet uitgezonderd, loeien zijne koeien hem om uur 's ochtends het bed uit, en als hij nu en dan eens eenen vrolijken avond na spree'"' heeftzooals verleden Zondag, dan gevoelt bij er nog wel langer dan dagen de uitwerking van. Zoo was dat, wat ik nog al voor een heel heldenstuk hield, voor dezen man alledaagsch werk. Na een gesprek over zijn vee, waarin het uiterst streelend voor mijn vaderlandslievend gevoel was, hein met veel lof van negen Dutch cows te hooren gewagen, nam hij afscheid van me met een hartelijk: Goodbyetake care of yourself." BÜ de gemeenteweide van Clapham, Clapham common, ge komen, vond ik reeds twee stalletjes gereed staan om de dorstige kelen d^r voorbijgangers te laven met limonade gingerbeer waarin evenveel gember gevonden wordt als schildpad in de turtlesoup1'' in de meeste restauraties (ga de echte eens proeven als gij te Londen komt. Ship and Turtle Hotel. Leading- hallslreet), en sinaasappelen oranges," waarvan hel Engelsche volk een groot liefhebber is. Een luid hurrah! dal in En geland, even als bij ons, het vroegere hoezee! vervangen heeft, uitgeschreeuwd door een aantal jongenslongcn begroetten het

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 150