77 eerste rijtuig dat de Common voorbijging1, en nu volgden er al meer en meer; tot ten laatste de geheele weg ecne op sluitende rei van voertuigen vertoonde van allerlei soort en grootte, van de reusachtige omnibussen af, van boven met heeren van binnen met dames geladen en de niet minder kolossale Jan-Plezieren pleasure vansop gelijke wijze bevracht, tot hel nederige, den slakkengang gaande, ezel- karrolje toe. Vierspannen uit de hand of van 't zaalele gante Broughams, marktkarren, oudcrwetsche slage-coaches," die verwonderd zijn het daglicht weder te zien alles was op den weg doorcengemengdgetrokken door paarden als olifanten en ponies kleiner dan ezels. Gewoonlijk was het getal der getrokken wordenden in omgekeerde reden van de kracht van den trekker. Hoe digler ik de plaats van de renbaan naderde, hoe grooter het gewoel werd. Venters van alle soorten van koopwaren en bedelaars met alle soorten van gebroken verwrongen of verloren ledematen (er waren er natuurlijk onderscheidene »d la Donato,v minus zijne bevalligheid), trachtten hunne waren aan den man te brengen of eenige weinige pence van de liefdadigheid der voorbijgangers te verkrijgen. Wolken van stof werden niettegenstaande de weg nog des ochtends nat gemaakt wasdoor de duizende draaiende wielen omhoog gedreven en maakten de groene, blauwe of rooskleurige voiles, zoowel door de Ilccren als door de Dames gedragen, tot voorwerpen van uitstekend nut. Zoo digi was de stof echter niet of men was wel gedwongen de reusachtige letters der roodewitte en gele aanplakbilletlen te lezen, die op ieder beschikbaar plekje van muur of schuttingde menschheid uitnoodigde horologies van Bennet te koopenof de telkens herbaalde vraag where lo supwhere to dine?" even zoo dik wijls te beantwoorden met: At Creinorne Garden. Chelsea (t). (1) Hol bal Mabille van London.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 151