78 Alle gezichten zien er gelukkig uit en ieder is met den rneesten lust bezield om den grooten Carnavalsdag van Londen waarop zelfs het Parlement geene zitting houdteens regt te genieten. Bontgekleurde kransen van papiervalsche neuzen met wollige knevels, en een bloem in het knoopsgat schijnen even onontbeerlijk voor de Hoeren als bouquetten voor de Dames en voor beiden niet minder de groote sluitmanden en ontzachelijke bierkruiken die van onder uit de, op dezen dag meestal lichtkleurig gepantaloneerde, beenen der mannelijke of de crinolines der vrouwelijke sexe, een kijkje komen nemen. Het is prettig om de menschen langs den weg op het gras te zien gaan zitten het tafellaken spreiden om het krachtig ontbijt met echt Engelschen eetlust te genieten; terwijl aan menigen armen drommelmet kwistige handeen lekker beetje wordt gegund, dat hij zeker maar zelden in de gele genheid is geweest van tc proeven. Een goede opgeruimde geest was, van het begin tot bet end, het hoofdkenmerk van den dag. Alles'werd veroorloofd van wege de Derby en er kon bijna geen rijtuig een ander voorbijgaan zonder overstelpt te worden met een bui van aardigheden en plagerijen. Ik droeg zoo'n klein leeren petje en natuurlijk kon ik dus niets anders zijn dan een Franschman en ontelbaar waren dan ook de »6on- choorMossoocómmant vou powtai vow's''' waarmede ik on derweg begroet werd. Ten 10 uur bereikte ik eindelijk de Epsom Downs, die zelfs zonder bet opwekkende der coursen een bezoek overwaar- dig zijn. Een uitgestrekt golvend terrein, met kort mollig gras bedekt, omgeven door fraaije bosschcn en een prachtig vergezicht opleverend, waarin het Kristallen Paleis" als een zonlichlbaken schitterde kon er geen betere plaats ge vonden worden voor de duizende en dui/ende menschen om de wedrennen van alle kanten met gemak te overzien, üe renbaan is in het midden van eene vallei, en heeft den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 152