vorm van een hoefijzer. Er om heen en in het midden er van zijn de rijtuigen geplaatst, waarvan de paarden zijn af gespannen om de welverdiende rust te kunnen genieten. Aan hel einde der baan bij den eindpaal »the winningpost,'1 waren l of 5 tribunes v stands" opgerigt; die spoedig, de Grand stand, 6 verdiepingen hoog, niet uitgezonderd, van boven tot onder met toeschouwers waren opgevuld niettegenstaande de minste prijs zes shillingen bedroeg. Hier is het de ware plaats voor de beltingbusiness"Betlingmen en bookmakers ver dringen elkander bij de vbelting-offices'1'1 en duizende ponden sterling worden op de verschillende paarden gezet. De Vi- comle de la Grange, wiens Gladiateur den grooten Derbyprijs won, heeft, zegt men, een voordeeltje gehad van 80,000 p. st., en een gentleman dien ik sprak, vertelde mij dat de eigenaar van, ik geloof dat hel Wild Charley was, 10,000 p. st. voor dat paard had betaald. Er is bijna niemand op de Derby die niet wedt, en de meeste gezelschappen hebben onder elkaar wat zij een usweep" noemen. Ieder lid geeft eenige shillingen in sommige clubs lot 10 sovereigns toe de namen der paarden die meêloopen worden op stukjes papier geschreven die getrokken worden; en de gelukkige houder van den naam van den overwinnaar krijgt den geheelen inzet. Daar de wedrennen niet begonnen vóór 1 uurhad ik overvloedig tijd om in alle rigtingen rond te kuieren. Even als op een kermis kon men hier alle soorten van vermake lijkheden vinden. Ververschingslenlen lijdelijke diningrooms pugilistische oefeningen goochelaars en kunstenmakers, Mrs. Gipsy, nooit zonder een kind in hare armen, welks witbleek gezichtje soms wonderlijk afstak bij het donkerbruin gelaat van de veronderstelde moeder, vormden een bont mengelmoes. Ilier verdoofde een troep niggers, zwartgemaakte vagebonden met kroespruiken, uwe ooren met muziek en zang; daar galmde een eenzaam minstrel zijn erbarmelijk klaaglied uit,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 153