80 ginds vulde een belangloos" weldoener der mcnschheid beur zen en portemonnaies met half crowns en verkocht ze voor een shilling, terwijl de gretige kooper hartelijk werd uitge lachen, als hij het zilver plotseling veranderd vond in koper. Een leger van jongens met borstels gewapend wierp zich op den besloven bezoeker en had hem in een oogwenk, nolens volensafgepoetslterwijl onder al het geraas duidelijk het onophoudelijk geroep van c'red carts of the race, Gentle men" werd gehoord. Reien van in den grond geplante stokken met cocosnoten er op wachtten geduldig hunne onthoofding af, door middel van houten knuppels, die gewoonlijk met meer kracht dan behendigheid en niet zonder gevaar voor de toe schouwers er heen geslingerd werden. In het begin kon ik het maar niet uitmaken waar de ei genlijke baan was-daar alles volgepropt stond met volk maar toen de bel nabij de Grand stand begon te luiden vingen Policemen te voet en te paard aan, hoewel niet zonder moeite, ruim baan te maken, en ten laatste, werd de horseshoe'' zichtbaar, afgeperkt door witte paaltjes en touwen, en aan beide zijden door eene opeengepakte menschenmassa omringd. »Daar komen ze!Een luid hurrah en geschreeuw, als alleen maar Engelsche kelen kunnen voortbrengen, schijnt aan te kondigen dat de race begonnen is. Neen. Nog niet. Het is maar een hond, die op de baan geraakt en angstig geworden door het geschreeuwnergens een uitweg ziende, een verwoeden wedren houdt met een dozijn politicagenten, die na eene langdurige jagt er eindelijk in slagen het beestje te vangen. Dit alles tot groot vermaak der toeschouwers. Ik heb zelden menschen gezien die zoo goedlachs zijn als de En gelachen, en eene kleinigheid is genoeg om hen in den ouden regt harlelijkenHomeriscbcn lach te doen uitbarsten. De »dog of the Derby" is dan ook een vast verschijnsel en laat nooit na dezelfde opgewondenheid te weeg brengen. Na ecnige false starts" is echter de ren nu wezenlijk

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 154