81 begonnen en als een wervelwind naderen de jockeys mei bontgekleurde buisjes en petjes, en sluiven u voorbij en wordt het luid gejuich al gehoord dat den gelukkigen overwinnaar begroet. Zoodra de eerste beweging wal bedaard is, wendt een ieder zich weer lot de groole sluitmand en de ont- zachelijke bierkruik en reeds hoort men hier en daar hel ei genaardig geluid van een ontploffende flesch Champagne. Ik wist dat de voornaamste wedren de Derby, niet vóór 5 uur gehouden zou worden en hunkerende naar wat schaduw en stilte, trok ik mij terug naar een nabij gelegen boschachlig plekje. Ik houd er van in het gewoel te zijn en het kan moeilijk te druk voor mij wezen maar het is toch een waar genot om zich voor eenigen tijd aan de menigte te onttrekken, en zijne leden eens rustig onder de takken van een statigen eik uit te strekken met geen ander gezelschap dan dat van knabbelende konijntjes en kweelende vogeltjes. Ilier gebruikte ik mijn eenvoudig maal een kreeft met een stuk brood be sproeid door een teug kouden punch. Niels verstoorde de wellustige kalmte van het bekoorlijk plekje. Alleen bragt de wind nu en dan een gegons over van de verre menigte of een enkelen toon van het vervelende en vogue zijnde: t Slap BangHere we are again. What jolly dogs are we Na een uur ruslens keerde ik naar de renplaats terug, juist bij lijds om te zien hoe de Gladiateur, bereden door den beroemden Grimshaw, met de uiterste gemakkelijkheid Christ mas Carol twee paarden lengten voorbij schoot en de blue ribbon'' in triomf wegdroeg. Het was een wondervol schouwspel, die tien duizende gezichten in angstige spanning (ik bevond mij juist voor de Grandstand), de paarden in hunne bliksemsnelle vaart te zien volgen allen met gelijke beweging van het, hoofd en te gelijkertijd de monden te zien openen en de handen opheffen om in de donderende toejuiching te deelen. Een algemeen ge drang volgde om het winnende paard te zien en de gelukkige (i

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 155