82 jockey werd door een wacht van bereden policemen naar de weiyhingroom bc;;eleid, om hem le vrijwaren voor de al te luidruchtige sympathiebewijzen der opgewonden Derbygangers. In een oogenblik waren al de stands ledig, want de nu vol gende rennen boezemen na dezen grooten geene belangstelling meer in. En nu bereikte bel Carnavalachlige van het tooneel zijn toppunt, liet werk van den dag was afgeloopen en er werd aan niets meer gedacht dan boe zich bet best le vermaken. De smaakvolle rijtuigen der hoogere klassen, the upper ten thousand," die bel te druk hadden gehad met de belangen der renbaan om veel aan eten of drinken te denken volgden bet voorbeeld hunner lager geplaatste medcmenschen en lieten zich de Sparkling Hoek en Champagne, alsook de Lobstersalad en Pigeonpie, uitstekend wel smaken. De tweede dag na de Derbyook te Epsom gehouden, de oüaks," is de eigenlijke damesdag; maar toch waren er allerliefste gezichtjes en mooie figuurtjes genoegom de uitspraak van Paus Gregouius le regtvaardigen »Non Angli sed Angeli.Helaas! en gevallen Engelen ook. Langzamerhand werden de paarden aangespannen, en weldra was de weg even vol als des morgens en verhieven zich de stofwolken nog digter; en het erwtenblazen en elkaar voorden gek houden chaffing" en gooien met meelwerden met gelijke goedgehumeurdheid verdragen en beantwoord door hoog en laagdie bij hunne andere versierselen nog dat hadden ge voegd, van een aantal houten poppetjes, die zij met uitgestrekte beentjes kransgewijze rondom den hoed hadden gestoken. Na een uur aan het South Western Railway station, 5 kwar tier van de Epsom Downs verwijderd, gewacht le hebben, waar een schrikkelijk gedrang was om kaartjes, was ik ge lukkig genoeg een zijdeurtje binnen le komen en stoomde ik spoedig naar Londen. Ten 10 uur was ik weder op miju kamer, wel vermoeid, maar uiterst voldaan over mijn logt.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 156