89 taire Willems-orde. Ik dacht, den schildwacht aanziende, ook gij kunt worden wat. deze is; ook u zal het jonge na geslacht in prachtige en schitterende koetsen voorbij rollen ja nog sneller in spoorwagens en tramways in zijden sleepkleedercn en paletots, met lorgnetten en portative kij kers, zich niet bekreunende om, of denkende aan den tijd, waarin ook gij uw horst den kogeluw ligchaam aan stor menregens en honderde vermoeijenissen ten prijs zult moeten geven, ten einde de genietenden te beschutten en te bewaren; dan blijft 11, even als die grijze invalide en ook ons allen, INichts als die Miih' und die Schmcrzen Ik sprak den invalide toe en wandelde een eind wegs met hem op. IIij was soldaat in Indië geweesthad daar de Militaire Willems-orde verdiend, en was door zijne wonden genoodzaakt geworden zijn pensioen te vragen en naar het Vaderland terug te keeren. Toen ik afscheid van hem nam, vertelde hij mij dal hij een oud kameraad te C. ging bezoekenmet wien hij zijn pakje tabak deelde Nadenkende over krachtmoeddapperheid en goedhar tigheid nam ik mijn hoed af, en wandelde langzaam terug. Daar ruischten mij, in mijne verbeelding, in golvende grijze kleederen twee vrouwen gestalten voorhij een witten doek omhulde hel hoofd, aan den gordel hing de rozenkrans met het kruis des Verlossers; zij komen zeker van een sterfbed, waar zij getroost hebben en gaan naar een ziekbed, waar zij hulp en verpleging brengen, zij trotseren den stillen stommen vijand niet om te dooden maar om te helpen. Niet bet kokende bloed, niet de onstuimige eerzucht, niet de plotselinge roes der begeestering verbergt hier hel ge vaar, vermindert de inspanning, niet in het vuur, niet ^\on riem Glanz unrl Schimmcr Und das, wofür wir uns halten in imserm Herzen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 163