105 uit de schede, en kommandeerde: Trekt uit, sabel! Eskadron in galop, marsch!" De sabels vlogen kletterend uit de scheden, de linker kuiten drukten de zijden der paarden deze hieven het hoofd op, steenden zacht van den krachligen spoorslag, wierpen de regter voorbeenen ver vooruit om den eersten sprong te doen en daar ging het heenin w oedenden galop als een snuivendkliksemend kluwenvoortgedreven door het gevoel van eer en den lust tot den strijd die ware sol dalen steeds bezielen. De kleine ruiterdrom had ongeveer den halven afstand tot de herberg afgelegdtoen de soldaat in den mantel hem ontdekte en plotseling binnen de omheining der herberg ver dween. IIij heeft ons gezien!" riep de jonge officier; »in twee minuten zullen de Denen te paard zijn. Voorwaarts! opdat wij nog aankomen, voor dat zij uitrukken!" Met nog krachtiger spoorslagen zetten de ruiters hunne paarden aan die in wanhopende sprongen hunnen loop ver snelden vier tot vijf paardenlengten rende Luitenant von Bartenstein met opgeheven sabel en hoog rood gelaat voor uit ten einde zich het eerst op den vijand te storten en hein met forsche slem te gebieden zich over te geven. De stoutmoedig vooruitrennende veldheer was nog ongeveer twintig pas van de kroeg verwijderd toen eene afdeeling van omtrent dertig ruiters plotseling, als eene vaste massa, uit de tuindeur stortte. De jonge officier gaf zijn paard nog eenmaal de sporen; met éénen zet was hel dier te midden van den vijandelijken troep; in éénc seconde waren ook de Pruissische ruiters er bijde hoog opgeheven sabels klet terden tegen elkander, en eenige houwen vielen met doffen klank op de lederen helmen, toen zich plotseling uit den vijandelijken troep eene stem verhief Kerel! Ben je dan dol geworden? Wij zijn immers Han- noveranen en geen Denen!"

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 179