u Dit is de algemeene kleeding der officieren. I October. Gisteren namiddag ben ik weder van Durango teruggekeerd, waar ik heen gereden was om allerlei kleine inkoopen te doen. Heden werd ik aan den aartsbisschop van Cuba voorgesteld. Eene andere belangrijke kennismaking was die met den overste Merry, adjudant van Don Sebastiaan een Ier van geboorte. Ik bewoon hier eene soort van paleis, met groote zuilen, breede steenen trappen, groote wapenschilden; maar gebroken vensterglazen en opengebroken vloeren. Dit paleis behoorde aan een' verjaagden Christinischen graaf. Dekens worden op den grond, pistolen daarnaast gelegd, vensters en deuren met kisten gesloten en zorgvuldig gegrendeld en zoo goeden nacht. Eslella, den 7. October. Van detcn oorlog, deze marschen, dit land en alles wat er op en in iskan men zich geen denkbeeld vormen. Toen ik vooreergisteren zeer vroeg naar Durango reed om eenige kleinigheden te koopen vond ik alle wegen vol troepen en alles in de grootste beweging. Generaal Mauotto hield met zijn hoofdkwartier hier eenige uren halt. Ik ging mij bij den generaal aandienen. Eene imposante soldalengestalte met arendsneusgeweldigen snor baard en oogen als die van eenen tijger, des yeux de velours, die nu eens vleijen kunnen en dan weder fonkelen. Ilij ont ving mij eerst koel en trotschnam echter spoedig een vriendelijken toon aan, en deelde mij mede, dat hij plan bad binnen een uur over Eslella den vijand te gemoet te gaan. Hij liet bet geheel aan mij over om hem te vergezellen of als ik wildenaar het Koninklijke hoofdkwartier te Ellorio terug te keeren. Daar bleef mij niet veel keuze over. Ik zadelde mijn' vos, stak als éénige bagaadje een paar sokken en een zakdoek in den zak, voorzag mij van schoon

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 88