22 zwarte halsdoeken en sokken die het overigens geheel naakte ligchaam een wanstaltig aanzien geven. Ik ben bij twee stokoude luidjes ingekwartierd, die geheel alleen hier in huis wonen. Wij verstaan elkander tamelijk, en als ik 's avonds hij den haard zit, vragen ze mijhoever toch eigenlijk mijn vaderland is, en als ik dan zeg door vtodala Francia y despues per toda l'Allemania (1)," dan slaan zij een kruis en vragen of daar ook katholijken zijn. 12 October. Gisteren begeleidde ik den generaal bij eene recognoscering langs de vijandelijke linie. Wij gingen door een stroom, de Argabijna zwemmende. Hel gezelschap bestond uit hem twee adjudanten twee or donnansen en mijn persoon. Wij hadden naauwelijks eenige honderd schreden op den anderen oever in de rigting van Lerin voortgereden toen eenige Christinische stroopers ons gewaar werdendie het uitzigt hadden alsof zij ons onze wandeling wilden doen bezuren. Ik herkende ze aan hunne gele rokken. Zij jaagden mij na en ik was blijde mijn sabel aan mijne zijde en nog blijder mijn fiinken vos tusschen de beenen te hebben. Wij bereikten nog a tempo den stroom en aan den anderen oever wachtten ons eenige toegesnelde piketten die onze vervolgers met eenige karabijnschoten in ontzag hielden. \i October. Gisteren avond kwam ik van Estella te Mo- rentin terug, meldde mij bij den generaal, en kreeg mijn kwartier omtrent vijftien minuten van Morentin in het dorp Aberin,in een groot landhuis. Bovendien zijn in het dorp nog o kompagnie'n van de troepen van den priester Merino. Wij sloegen den geheelen dag door den verrekijker de be wegingen des vijands gade, tusschen Lcrin en Zaraga. Espartero is in persoon daarmaar er is geen sprake dat hij ons zal aanvallen. 1) Door scheel Frankrijk en dan door Duitschland,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1866 | | pagina 96