57 douairs. De soldij der soldalen bedroeg van 4 lot 6 boudjous(s) naar hunne deugdelijkheid en hunne bewezen diensten. De sous-luitenants kregen 8 boudjousde luite nants 12de agha kreeg slechts 5G boudjousmaar deze soldijdat moet gezegd worden was slechts het minste ge deelte van de voordeden van den militairen dienst. 44-00 man infanterie, 920 ruiters, 140 kanonniers12 veldstukken 29 belegeringsstukken 9070 gewerenzie daar de sterkte van de geregelde troepenwaarmede de Emir zijne expeditie tegen Ain-Madliy begon (na het verdrag van Tafna). Het was echter niet genoeg die troepen te betalen men moest ze ook wapenen met gewerenpistolenyalagans en ze kruid en lood verschaffen. Er werd wel wat gesmokkelddoch dit was niet vol doende om in alle behoeften te voorzien. 'L Iladj dacht er thans over om wapenmagazijnen en gie terijen op te rigten. Hij benuttigde weder het den 50 Mei 1857 gesloten ver drag- van Tafnaom Fransche wapensmeden naar Tagdempt te lokken. Het zal wrelligt niet onbelangrijk zijn eerst de omstan digheden mede te deelen waaronder dit verdrag gesloten werdals eene kleine bijdrage tot de kennis van het karak ter van Abd-el-Kader. Nadat het verdrag geleekend wasliet de generaal Bu- geaud aan Abd-el-Kaoer een onderhoud voorstellen tegen den volgenden dag op drie uren afslands van de boorden der Tafna. ll) Dovair is cene vereeniging der tenten, die door lieden van den zelfden stam ol dezelfde familie bewoond worden, (J) Een boudjou heeft ongeveer dc waarde van een nulden ncder- landsch.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 103