li De Kaid beloofde den Sultan, den aan hem toevertrouwde gevangene van het hoofd tol de voeten te zullen klceden. Een paar dagen na dit tooneel kwam de Iladj weder in liet fort. De eerste, dien hij tegen komt, is de christen in het aan flarden gescheurde hemdde Kaïd heeft de belofte ver gelen die hij eenige dagen te voren gedaan heeft. De gevangene beeft van koude onder zijne lompen De émir wendde zich tot Bkn-About zijn bediende, en fluis tert hem eenige woorden in hel oor. Ben-About rent op den gevangene aan, vliegt van zijn paard, rukt gene de lompen van het lijf en toen de christen gevangene geheel naakt stond wendde de Iladj zich tot den Kaid en zeide nik hoop thans, dal gij er toe beslui ten zult, hem te kleeden Toen bragl de Kaïd het aan hem gegeven bevel ten uitvoer. Men heeft altijd de koelbloedigheid de ware onverschrok kenheid van den Emir geroemd. Een tiental Fransche gevangenen en even zoo vele Ara bische werkliedenwaren iederen dag in het fort bezig (behalve Zondags, daar Abd-el-K\dek ze altijd dien dag rust liet houden) met het vervaardigen van patronen. De werkplaats was in een lage gewelfde zaal. Onder de zaal was een kelder waarin men het kruid bergde, en boven was de zaal waarin de Emir zijn raad vergaderde. Terwijl men eens aan het werk bezig was, werd er plot seling eene hevige ontploffing gehoordvergezeld van het geschreeuw: «Red u, red u, het fort zal springen.' Alle bewoners van het fort stormden de trappen af en slaagden er in uit het gebouw te gerakendat op zijne grondvesten dreunde. Een wolk van rook omhulde de bedreigde gebouwen verscheidene ongclukkigengeheel verbrand liepen heen en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 113