58 Om 7 uren 's morgens was alles voor hel vertrek ge reedgfng het troepje den muur over, met de officieren aan het hoofden zeven gewonden dragendedie zij niet wilden achterlaten. Deze bewesing werd met zoo veel juistheid en behen digheid volvoerd dat slechts drie schildwachten den lijd lot schieten hadden en dat de eerste post opgeiigt werd. Na dit eerste voordeel ging de kolonne al tiraillerende op marsch. De Arabieren zelf vermoeidtoonden weinig hevigheid bij de vervolging, en legen 8 uur 's morgens was men nabij het dorp der Ouled-Zéri, slechts vier nieuwe gewonden hebbende. Maar op het oogenblik dal de kapitein de Géuaux een carré zou formeren om het hoopje een oogenblik rust te geven snelden de bevolking van Ouled-Zéridie van Sidi- Tamaren de Arabieren der omliggende dorpendie ge waarschuwd warenin grooten getale toegewapend met gewerenen daalden in den hollen weg af om hem den terugtogt af te snijden. Van een' anderen kant vielen omstreeks 2000 kabijlen in don rug. Er was niet lang te aarzelen, de zekerste of heler gezegd de eenige weg, was de Arabieren aan te vallen die den hollen weg versperden. De kapitein de Géraux liet zijne manschappen er in ruk ken, die hij weder in carré formeerde, toen men het midden van den hollen weg bereikt had. Een aantal der dapperen viel daürde Arabieren konden op hun gemak en van alle zijden op hen schieten zij verschoten hunne laatste patronen. Toen men aan hel beneden einde van den hollen weg was, bleven er slechts 40 man over; de luitenant Cuappedelaine was gedood; te midden van hel kleine carré waren de kapitein de doctor en de tolk nog staande gebleven. De Aarabieren waren toen in zulk een groot aantal dal er niets meer overig bleef, om aan eene ware slagting te ontkomen dan zijn leven ten duurste te verkoopen. Na elkander aangemoedigd en een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 124