ey lerie onmiddelijk in drie linicn opstellende, ieder van twee cscadrons, gaf hij hct bevel cr over aan den kolonel Tartas. Achter de réserve, eveneens zamengesteld uit twee escadrons plaatste hij 300 man uitgelezen voetvolkmet een berg- houwitser onder de bevelen van den kolonel Roguet. De toevoer, onder bedekking van 230 man met twee houwitsers, moest de beweging met de meest mogelijke snelheid volgenop korten afstand voorafgegaan door den kommandant Rose, aan bet hoofd van 200 man. Nadat deze maatregelen genomen waren, begaf de generaal Tem- pouke zich weder op marsch, van bet terrein zoo veel mogelijk gebruik makende, om zijne nadering voor den vijand te verbergen. De kolonne ging aldus voort lot op een vierde mijl van een heuveltje, de plaats maskerende van waar de rook kwam zonder een enkel levend wezen bemerkt te hebben; maar men zag weldra een ruiter uit een kreupelbosch te voorschijn komen, een geweerschot lossen en met lossen teugel vlugten. De generaal liet toen den gezwinden pas aannemenen op de heuvel komende, zag men den vijand onder het be reik van het vuur. Sidi-M'Barek deed dadelijk onder de wapens komen; hij had twee bataillons geregelde troependie hij in gesloten kolonne formeerdede vaandels aan het hoofd en hij mar- schcerde aldus op onder het slaan der tamboers. Zij waren reeds gevorderd in het midden eener kleine vlaktedie hen scheidde van eene met hout begroeide hoogte welke zij wil den bereiken; maar ziende dat zij er den lijd niet voor hadden hielden zij halt. Er was geen oogenblik tijd te ver liezen. De kavallerie trok de sabelde generaal had hen gelast geen enkel geweerschot te lossen, en gaf het teckcn tot de charge. De kolonel Tartas was aan het hoofd van het eerste es- cadronen het eerst in de vijandelijke gelederen onder een hevig geweervuurterwijl de twee omtrekkende kolonncs ze omsingelden en ze alle kans ontnamen om te retireren. 3

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 131