67 steld bleef. Dc inboorlingen werden uitgenoodigd deze bloe dige Irophée Ie komen zienwelks openbare tentoonstelling geregtvaardigd wordt, door dc noodzakelijkheid om aan de Ara bieren te bewijzen dat hun opperhoofd werkelijk dood was. Zijn neef, Kadour-ben Allal die te Toulon aankwam, is een man van omstreeks dertig jaren. Hij was Kaïd der Madjouten in 1844, en bij kommandeerde hun kamp op dat tijdstip. Het is een inncmenden jongen zoowel naar het lig- chaam als naar den geest, en bij heeft zich altijd even hoffelijk als edelmoedig jegens de Christenen gedragen. Kadour-ben-Allal en zijn oom hebben een belangrijke rol gespeeldin een belangwekkend tooneel waarvan wij de hoofdzaak in herinnering brengen. In 1841 in dc maand Mei, kocht de heer Dupuch bis schop van Algiers, een honderdvijfligtal gevangenen los, die hem gebragt werden door Sidi-Embauak en Kadour-ben- Allal. Op den dag voor de uilwisseling bepaald zagen de gevangen Christenen die Embarak in de hooivelden had laten leggen, hel rijtuig van den bisschop aankomen.Dc prelaat slapte er alleen uit. Hij was in zijne bisschoppe lijke kleeding met staf en mijter. De kalifah Sidi-Embarak steeg onmiddelijk af. De bisschop kwam naar hem toe, gaf hem de hand, en bood hem eene plaats in zijn rijtuig aan. Sidi-Embarak boog en nam met zijn neef plaats in het bisschoppelijk rijtuig. Na verloop van ecnige minuten ging Kadour-ben-Allal er uit, steeg te paard, en gewapend met een geweer dal hij van een zijner ruiters leendeverwijderde hij zich en kwam terug met een patrijs, die hij gescholen bad en nu den bisschop uit erkentelijkheid aanboodhem dankende voor de ontvangen geschenken. Toen, nadat hij het portier gesloten had, sprong hij op de voetbank van den koetsier en liet een geschenk van twintig douros in diens hand glijden. Chaous waren belast om dc gevangenen uit te leveren

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 133