08 waaronder men zekere heer M.een hekend Franschman telde. Monseigneur Durucn stortte tranen van vreugde 1)ij hunne aankomst; van heide kanten, Franschcn en Arabieren, wer den zij onder roerende toejuichingen ingehaald en omhelsd. Na een langdurig onderhoud, dat zeer hartelijk was, en van wederzijdsche sympathie getuigde voor de volbragle edele daad, namen de onderhandelaars afscheid van elkan der de bisschop sloeg den weg naar Algiers in met de on- gelukkigen die hem het leven en de vrijheid verschuldigd waren. De Kalifah verdween met zijne ruiters in de vlakte. Het werk van den vrede was afgeloopendat des oorlogs begon weder. Te Douera aankomende, ging bovengemelde heer M. terwijl iedereen feest vierde ter ecre van de los ge kochte gevangenen in een koffijhuis. Hij verzocht een der chaous van den Kalifah een flesch champagne met hem te drinken. De aanhanger van Mohammed nam dat aanbod met groot genoegen aan, en zonder vrees voor de wet van den pro leet, maakte hij zich gereed de gezondheid te drinken van den Christen. Maar hoe groot w as de verwondering van dezen laatste toen hij zag dat de chaous op het oogenblik dat hij het glas aan den mond bragthet herkcnningstecken der vrij metselaars maakte en zijn glas in een teug ledig dronk. Niemand van het gezelschap beantwoordde zijn teckcn. De Christen betuigde zijne verwondering hem ingewijd te zien in de magonnieke geheimen. De chaous antwoordde dal hij tijdens zijn verblijf in Algiers, zich aldaar als macon had laten opnemen. Zulke feiten hebben in ons oog cene groole waarde en cene groote betcckenis. Er blijft ons thans nog over te spreken over Juliette en hare moeder. .Nagenoeg tien jaren zijn deze beide vrouwen bij den emir gew eest.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 134