70 De ruiters die Manudji gedood hadden bragten de vrou wen en de bagaadje naar de Smaladaar werden zij door de Arabieren van hunne kostbaarheden beroofd en hunne kleederen en linnengoed geplunderd. Juliette begon naaiwerk le verrigten voor de vrouwen van den emir en voorzag op die wijze in hare eerste be hoeften. Zij hield in hare dienst Raphaël de jongeling te Gibraltar door Manudji opgenomen. Toen was Juliette veertien jaren oud. De émir dacht haar uit te huwenom haar alzoo een beschermer te geven die haar door de Arabieren wist te doen eerbiedigen. Door smeekingen en bedreigingen slaagde men er in haar het Christendom te doen afzweren. Zij nam de Mohatnmedaan- sche godsdienst aan, en daarop gaf de émir haar ten hu welijk aan Amet-Mdarek zijn zoogbroeder. Mirandol kapitein der Spahis te Blidah, is de eerste geweest, die gedurende zijne gevangenschap Juliette bij den emir gezien heeftwaarvan zij altijd de herinnering bewaard heeft. Later zagen en spraken haar nog de brigadier Brèant en de trompetter Escoffier. »De Christin was toen naauwelijks zestien jaren oud: zij droeg alleen een haick van wit katoen om haar middel met een rood linnen koord vastgebonden haar hoofd was ge dekt met de bovenste plooijen van de haïck; maar hare zwarte haren had zij in wrongen om de slapen opgemaakt hare beenen waren naakt en hare blanke voetjes verborgen hunne naaktheid in gele pantoffels. Over haar geheele wezen was een waas van nelheid en zindelijkheid verspreid. Juliette had al de bespraaktheid al de schoonheid van de schoonste meisjes van Aides. Wanneer men haar vragen deed omtrent haar huwelijk en hare omgeving antwoordde zij »Ik beschouw mij zelve niet als dooi' een onafscheide- lijken band verbonden aan het lol van den man dien de émir dj gegeven heeft. Ik heb slechts gebukt voor den dwang. V

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 136