78 schappij-voering, vervloekte tirannieNapoleon, Napoleon, wat heb ik mij in u bedrogen! Weg met uw aandenken; ik vergeet u niet maar mijn vloek zij over u." En hij deze woorden rukte hij 't legioen van eer van zijn borst het verre van zich afwerpende, om het nimmer meer te dragen. Naderhand dacht hij niet zelden aan die handeling, die hij meer dan eens veroordeelde en wel kwam soms een spijtig gevoel hij hem op, als hij andere oudgedienden ont moette die op die onderscheiding niet weinig trotsch waren maar hij hlcef bij zijn woord en nam dat kruis niet meer op. t Was ook daarom dat hij koel hlecf hij de oproeping van den oden Napoleon met heirekking tot de Helena-medalje; hij volgde niet het voorbeeld van sommigendie dat hcr- denkingsteeken als een zeer welkom geschenk trachtten te verkrijgen, en wees iedere uilnoodiging en hulpaanbieding daartoe bepaald van de hand. Maar met geestdrift las hij den brief, door één zijner zoons uit de residentie toege zonden, waarin hij gefeliciteerd werd met zijne aanslaande benoeming lot Ridder van het Zilveren Kruis van Waterloo. Ja, die tijding voerde zijn reeds stramme leden weer wat leven bij. 's Konings uitnoodiging was te vleijend; dat ver langen kon en moest bevredigd worden, waarom dan ook met jeugdig vuur tot de bijeenkomst van Oud-Strijders en Ridders besloten werd, en de reis aanvaard, in gezelschap van nog drie andere reglhebbenden uit de nabuurschap, van welke nu reeds twee voor altijd een veel groolere reis on dernomen hebben. Met welk gevoel bij dat eermetaal aan nam en op zijn borst hing, laat zich niet beschrijven; tranen van aandoening op hel zien van Prins Fredeuik, zijn voor- maligen wapenbroeder biggelden langs zijne wangen de herinnering aan 'l geen bij vroeger was en deed snoerde hem de tong, en 'twas eerst een geruimen tijd daarna, dat hij bekomen kon van zijn verbazing en opgetogenheid over zoo veel eerbewijzing en praalvertoon en over zooveel liefde voor

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 144