85 afloop medewerkten. Maar verschil van meening met zijne chefs zijne onkreukbare eerlijkheid en regtvaardigheid tot halstarrige eigenzinnigheid gedreven, zijn afkeer van alles wal. naar knoeijerij zweemt, zijne weinige bedrevenheid om met menschen van hoogeren rang om te gaan gevoel van miskenning en andere oorzaken, ook veel door eigen schuld, hielden zijn promotie tegen, waarom hij na ^jarige trouwe dienst Z. M. den koning om ontslag verzocht en hem werd een pensioen toegelegdmet zijn inkomen als ridderle groot om van honger te sterven, te gering om eenigzins fatsoenlijk te kunnen leven, 't Was dus niet op rozen dat hij 's avonds 't hoofd ter rustte vleideen toch dank zij de groote huis houdelijkheid zijner brave vrouw, ontvingen hunne kinderen eene goede opvoeding als eenigste en hoogst te waarderen erfenis van arme ouders. Zijn beide oudste zoons verwierven weldra de epaulet in de overzeesche bezittingen doch zijn beide niet meer; zijn andere kinderen zijn mede goed te regt gekomen. Na den dood zijner vrouw leeft R. geheel afgescheiden van de wereld, en bijna door iedereen verlaten, als een vergeten burger van een afgelegen boeren-dorpje. En nu zal er wel niemand der lezers zijn, die den goeden oude zijn rust misgunt en hem zijn pensioen benijdt is 't wel? We willen liever regt hartelijk wenschen dat het dien ouden veteraanen allen die op hem gelijkengegeven zg nog een geruimen tijd hun heldenhart te voelen kloppen om met fierheid te mogen terugzien op den afgelegden loop baan als verdedigers van de regten en vrijheden van 't Hoofd en de Leden der Nederlandsche Natie. Mogt een ieder strijder, na, even als R.met moed, be leid en trouw zoo vele jaren zijn Land en Vorst gediend te hebbeneen wel verdiende rust vindenmet betere waar deering en belooning zijner militaire deugden, en mogt het vRegl uitmet vermijding van alle uitersten, steeds in 't Nederlandsche Leger heersehen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 149