91 duldig; »maar het komt er ook niet op aan; dat thema is spoedig teruggevonden. Die opgeblazen mannen Zij noemen zich de heeren der schepping matigen zich al het actieve aan en laten aan ons al het passieve. En daarbij bedenken zij zelfs niet eensdat zij hun hoog moedig bestaan aan ons te danken hebbendat zij door ons gebaard zijn »iMaar Doortje!"'' lispelde Floortje terwijl zij be schaamd de oogen nedersloeg, en een zweempje van schaam rood over hare verwelkte wangen vloog. Wanneer ik zeg, door ons,'' ging Boortje voort, »dan meen ik natuurlijk, door onze gevallen zusters, de vrou wen aan haar heeft het geheeletrotsche mannenge slacht zijn aanzijn te danken. Eene wereld enkel uit mannen bestaande zou spoedig uitsterven, terwijl eene wereld van vrouwen alleen 41aar Doortje, je bedenkt daarbij niet,"" viel Floortje op nieuw in de rede; maar eensklaps brak zij af, en sloeg haar weemoedigen blik ter aarde. »Ja wel!" hervatte Doortje! tja, dat is wel waar, maar men zou toch gemakkelijk de zaak anders kunnen inrig- ten. In een woord: de mannen deugen niets, het huwelijk deugt niets, en wanneer helaas! het meerendeel onzer zus ters daaraan niet kan ontsnappen, moet men het als een noodzakelijk kwaad beschouwen, waaraan elke familie een offer moet brengen wanneer zij niet uitsterven wil. i »Ja en daarom denk ik ook, dat Anna" viel Floortje diplomatisch in »Ja, helaas, helaas! het arme schepsel!" zeide Doortje, haar breikous weer ter hand nemende, teneinde den loop barer gedachten te maskeren. »Zij is het eenige kind van onze ongelukkige zuster," vervolgde Floortje, die zigtbaar van ongeduld brandde om het gesprek op een bepaald onderwerp te brengen, is Anna erft van u 50,000 guldenvan mij even zoo veel en wanneer zij ook overblijft, komt al dat schoone

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 157