95 sik ook!" zeide Doortje, eveneens gedecideerd opziende. »»Ik heb hem onlangs op de thee bij Mevrouw de we duwe Strampel ontmoet,"" vervolgde Floortje »»hij heeft zich wel niet aan mij lalen presenteren maar des te beter kon ik hem in stilte gadeslaan en bestuderen." iDalzelfde is met mij ook het geval geweest!" riep Doortje triomferend uit. «Ik wil wedden, dat onze beide eandidaten een en dezelfde persoon zijn. Welnu, zijn naam! Kom, er meè voor den dag!" »»Baron Glumer Luitenant óp pensioen! zeide Floor tje, haar zuster strak aanziende. «Getroffen Niet waar, een prachtig man?"" «Een malle gek!" bromde Doortje, met de uitdrukking van de diepste teleurstelling op het gelaat, seen verloopen menschmet 300 gulden pensioen, een versleten ligchaam een oud geworden windbuil." ««Maar eene voorname familie!"" viel Floortje geraakt in de rede, ««elegante manieren."" «De manieren komen er niet op aan bromde Doortje er tusschen in. ««Zoo!?" riep Floortje, immer heftiger, »»de manieren komen er ivel op aan Wat heeft dan de uwe, indien ik vragen mag is hel veroorloofd zijn naam te ken nen «Zeer zeker." riep Doortje, terwijl zij zich met fierheid ophief, «Majoor van Stokman! Dat is nog een man." ««Als een stok, en ook gepensionneerdantwoordde Floortje haastig. «Ridderlijke principes!" krijschle Doortje. «Krijgshaf tige gestalte ««Stijf als een oud paard!" «Dat kan geen kwaad ««Goed is hel ook geenszins!" «Een prachtig orgaan!" ««Als een gescheurde trom!" «Anna wordt dan toch Majoorsvrouw

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 159