u »»Nfeen, Anna wordt baronnes!" «Floor, ik zweer jé »sDoor, ik zweer je Bij deze woorden waren beide zusters opgestaanen over laadden zij elkaar met een vloed van bewijzen en tegenbe wijzen, in steeds klimmende hevigheid, totdat de zachtzin nige Floor plotseling een koenen sprong deed van den felsten toorn lot de uiterste zachtmoedigheid, zich met ge opende armen op hare zuster wierp en haar, die inmiddels ook als een blad was omgedraaidmet zusterlijke teeder- heid aan het harte drukte. üct was een verheven en hartroerend oogenblik. Daar lagen zij in eikaars armen, wang aan wang, boezem tegen boezem; de tranen vloeiden als stortbeken en de mond liep over van betuigingen van liefde en wederkeerige onderwer ping, en de kleine mosschen begonnen weder te tjilpen van innig welbehagen hij dit schouwspel van geluk en hup pelden vrolijker en wilder dan te voren van tak tot tak. Toen eindelijk de tranen niet meer wilden vloeijenen men elkander wel twintigmaal de heiligste verzekering had gegevendat alles zou geschieden naar den zin van de anderegevoelden heide zusters de grootste behoefte om alleen te zijnen de sterke Door stelde daarom aan de zwakkere Floor liefdevol voor, dat zij wel voor de keuken zou zorgen, en ijlde toen na eene laatste teedere omhelzing de kamer uit, om de toebereidselen voor het middagmaal te gaan maken. Onuitstaanbaar schepsel!"" zeide Floor, toen hare zuster naauwelijks de deur achter zich had digt gemaakt »«maar ik zal haar verschalken, want ik verkies mij niet aan haren wil te onderwerpen. Wanneer ik er maar iels op wist, hoe het aan te vangen, om den baron Glümer mijn plan mede te deelen. Aan hem schrijven O loei dat zou onkiesch zijn. Een ander middel moet ik hebben een postillon rf'amour opsnuffelen O waarom zijn er geene paadjes en dolende ridders meer?

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 160