98 Naauwelijks had zij deze woorden geuit, of er werd bijrtns onmerkbaar aan de deur geklopt. di>Ah! dat is er misschien een!"" voegde het roma neske Floortje er in gespannen verwachting bij. In plaats van een paadje of een dolenden ridder, verscheelt echter een wezen van een geheel ander voorkomen. Het behoorde onwedersprekelijk tot het mannelijke geslachtwant zijne kleeding bestond uit eene oude vette artillerie-pet, cene lichtkleurig, misschien op de voddenmarkt gekochte zorner- paletöt en een afgedankte met leder gelapte militaire pan talon, die slap en zakkcrig op de blinkende laarzen afviel. Regt opslaand, vuil peper-en-zoutkleurig haar en dito ver wilderde bakkebaarden en knevels gaven.aan het gemelijk en onverschillig gelaat van den binnenkomendedie niemand anders was dan de voormalige kanonnier en tegenwoordige schoenpoetser en oppasser Poedel, iets sombers en terug- stootends, zoodat zijne verschijning altijd een onbehagelijken indruk maakte. oïNeeneen ridder of schidknaap is het niet,'' zeide Floortje zacht lot zich zelve; *»maar de hemel zend hem mij toch."" Poedel had intusschen zijne vette artillerie-muts afgeno mendie hij werktuigelijk tusschen zijne beide handen draaide, en een eigenaardigen, half spijtigen blik naar de deur links geworpenwaardoor men in de keuken kwam. Toen rigtte hij zijn blik weder naar Floortje en zeide met die automatenslem waarin de soldaten gewoonlijk hunne mededeelingen doen «Nog wat van uwes orders, jufvrouw? Floortje had wel is waar de vraag gehoord doch stond nog te peinzen over haar plan, zonder acht te slaan op Poedeldie van zijn kant deze gunstige gelegenheid waar nam, om een tweeden eigenaardigen blik naar de bovenbe doelde deur te slaan. Toen hij zich echter in zijne veiwach- lingendie hij aan die deur scheen te zoeken, teleurgesteld zag, rigtte hij zich weder tot Floortje en vroeg op gcine- lijken toon

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 161