96 v»06 niks Toen echter Floortje ook dit negatieve gedeelte zijner vraag onbeantwoord liet, wierp hij een derden eigenaardigen blik naar de bewuste deur, terwijl hij in zijn baard bromde: »Nou niks! en daar ook niks? Ik mol wat duidelijk worden." Na deze zacht bij zich zei ven gesproken woor den, rogchelde hij met zekere kracht als of hij een wisser had ingeslikten op zulk een onnavolgbaar onaangenamen toon, dat Floortje plotseling uit hare droomerijen wakker schrikte en Poedel verzocht nog eenige oogenblikken te wachten. «Goed," zeide de voormalige kanonnier kortaf, terwijl Floortje, wier plan nog niet tot rijpheid was gekomen, gejaagd op- en neêrliep. Nu wierp hij een vierden zijner eigenaardige blikken naar de meerbedoclde deur en maakte nog eens een rogchelcnd geluidals of men een artillerie salvo door de trillende schijven hoorde slaan. Naauwclijks waren de laatste tonen 'van het rogchelend keelgeluid geëindigd of de bewuste deur werd heimelijk op een kiertje geopend en liet Moortjes stuursch gelaat zigtbaar worden. Snel als de bliksem, maar grijnzend als een ba viaan, die buikpijn heeft, wierp Poedel haar een kushand toe, die even grijnzend werd beantwoord, waarna de kop verdween en de deur weder zachtjes toegetrokken werd. Floortjes plan was intusschen lot volle rijpheid gekomen, want hare gclaatsti'ekken drukten eene hooge mate van zelf voldoening uit, toen zij lot Poedel de vraag rigtte Ken je den baron Glumer? »0f ik!" antwoordde Poedel in zijn bondigen spreektrant poets hem alle morgen zen goed." »3)Een voornaam heer, niet waar,"" vervolgde Floortje tevreden. »Erghernam de laarzcnpoetser terwijl eene smarte lijke herinnering op zijn gelaat zigtbaar werd; «betaalt zeer ongeregeld." »»Zou je ook kunnen maken,"" zeide Floortje met haar liefelijkst lachje, »»dat de heer baron

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 162