100 ïïEii daarom wou ik het hem liever mondelings laten weten,"" hervatte Anna, »adat kan immers wel?"" »Ja wel; dat kan, en is ook gepasterantwoordde de laarzenpoetser met denzelfden heiligen ernst. j Niet waar?"" hernam Anna, die van vreugde niet meer stil kon staan. mYVel nu, wil je dat voor me doen, lieve Poedeltje ik vertrouw geheel en al op je Poedeltje En hiermede huppelde zij overgelukkig de kamer uit, met een hart zoo vol dat het schier dreigde te bersten. Naauwelijks had Anna de kamer verlaten, of Poedel maakte zich weder gereed om te rogehelen maar wederom hield hij zich in keek besluiteloos naar de deur regts en krabde zich verlegen het hoofd »Ik weet niet," ving hij zijne alleenspraak aan, »of ik haar nu nog eens of dat ik haar niet meer grooten lust heb ik eigenlijk niet. Maar wanneer je trou wen wil, moet je toch den verliefde spelen dat ligt in den aard van de zaak. Zij heeft zich een aardig stuivertje bij de oude tantes overgespaard en wanneer een van ons oud wordt en niets gespaard heeft dan moet je den zuren appel maar doorbijlen wanneer die gouden bladeren heeft. Zij is werkelijk zeer lee- lijk wat al te leelijk En toch moet ik haar eiken dag den kus gevenvervolgde hij met een gezigt alsof hij in eene kwee gebeten had, »om te maken dat zij niet boos wordt. Kom aan er maar op los op dien ouden pekelharing!" besloot hij zijne beschouwingen, terwijl hij met doodsverachting rogcheldcdat de glasruiten er van trilden waarop hij snel door de middeldeur verdween. Het duurde naauwelijks eene minuut, of het grijnzend bak- kesje van Moortje slak, even als de eerste keer, door de deur regts en gluurde geheimzinnig de kamer rond. Daarna trad de gehcele liefelijke gestalte binnen en stapte langzaam en voorzigtig de kamer door, als of zij iets stelen moest. Ilier laten we evenwel het gordijn vallen voor de korte scène, die nu buiten aan de leuning van den trap volgde.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 166