102 achteren gebleven en de verlakte laarsjes toonden de onvermij delijke plooijen en rimpels van den ouderdom en het gebruik. In deze tamelijk versleten kleeding stak een tamelijk versle ten mensch. In weerwil van de doeltreffende wijze waarop van het haar, op welks kokette lokken de hoed luchtig zweefdewas partij getrokkenin weerwil van den gefor- ceerden glans der oogenen de gefingeerde vlugheid en jeugdigheid der bewegingen, zag men aan 't «verlept" wor dend gezigt, dat de bezitter daarvan een jonkman was, die sterk naar de vijftig liep. Mijnheer de baron van Glumer was lnfanterie-officier ge weest hij had het ongeluk gehad lange jaren achtereen in een klein garnizoen te liggen, en had zich uit gemis aan wetenschappelijke bezigheid i verboemelduit valsche schaamte omtrent het ophouden van zijn naam en rang was hij in schulden geraakt en dientengevolge eindelijk genood zaakt gewordenna twintigjarigen dienst- of liever boemel- tijd zijn ontslag te vragen, dat hem onder genot van pen sioen en toekenning van den rang van eersten luitenant onverwijld werd verleend. Glumer was daarop met zijn meer dan bescheiden pensioen naar B. gegaan en had daar, steeds bij goede vrienden borgendejaren lang een vrij hopeloos bestaan geleid zonder evenwel zijne dichterlijke droomerijen over een toe komstig huwelijksgelukwaarvan hij reeds sedert hij de kinderschoenen pas was ontwassen steeds vervuld waste laten varen. Daarom had hem dan ook die geheimzinnige uitnoodigingom in het paviljoen te komen, geweldig ze nuwachtig gemaakt, en met groot ongeduld wachtte hij het tijdstip af, waarop het hem veroorloofd zou wezen de raad selachtige kleine deur te openen. Eindelijk had hij de deur achter zich en stapte voorzig- tig, maar zoo gracieus als een verliefde troubadour door de lommerrijke paden naar het paviljoen. 2Hm! c'esl charmant," bromde hij half luid bij zich zeiventerwijl hij de deur van het ronde salonnetje achter zich digt maakte.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 168