105 ««Dat denk ik ookzeidc Floortje. j>Dat denkt zij ook," dacht Glumer. Zij heeft hel we zenlijk op mij gemunt." Toen voegde hij er met zekere energie bij: namelijk, wanneer de liefde." »»Er volstrekt niet bij in het spel komt. Ik ben geheel van uwe meeningviel Floortje hem in de rede. «Niet in het spel komt?" herhaalde de baron eenigzins verbluften voegde er tot zich zeiven bij Wist ik maar wat zij eigenlijk van mij hebben wil." Alvorens hij echter zijne navorschingen konde voortzetten nam Floortje het woord weder op. «sik ga van het beginsel uit,"" zeide zij, »»dat een jong, onervaren meisje altijd het beste doet een ouderen man, een man van ondervinding, te huwen."" *Zij is het jonge, onervaren meisje, en ik ben de oudere man, de man van ondervinding," dacht Glumer; «dat is wel wat sterk." »«En wel een man,"" vervolgde Floortje, ««die zich eene zekere mate van afhankelijkheid laat welgevallen, ten eerste uit verschuldigden eerbied voor de vrouw.'"' sZij sluit een formeel contract met mij," dacht Glumer, «wanneer zij ten minste nog maar tien jaren jonger was; maar zoo «»En ten tweede,"" voegde Floortje er bij, »»omdat het jonge meisje vermogen bezit en de man niets,"" Bij het woord «vermogen" was het gelaat van Glumer plotseling opgehelderd. Hij wierp nog een langenonder zoekenden blik op Floortjes eenigzins inééngezakle ge stalte, en zijn geest scheen zich ijverig bezig te houden met de beantwoording der vraag, hoe groot het bedoelde vermogen wel konde wezen. «Daar wij beiden alzoo overeengekomen zijn,"" ver volgde Floortje na eene kleine pause, »»om het huwelijk als een beroep te beschouwen, zullen wij bij de verdere behandeling van dit thema ook geen complimenten maken."" sik geloof dat ik haar wat te oud getaxeerd heb," dacht Glumer. «Wist ik maar hoeveel hel was."

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 171