106 »»Zoudt gij er dan toe kunnen besluiten, mijnheer de baron,"" eindigde Flooutje hare propositie, «om onder de door mij aangeduide voorwaarden in den echt te treden met een jong meisje, dat Permitteer me, mejufvrouwviel Glumer haar plot seling in de rede, daar wij nu toch aau het onderhandelen zijnhoe groot is hel vermogen van het jonge meisje V' »sNa den dood van hare beide tantes en na aftrek der successieregten, een kleine ton,"" antwoordde Floortje. Glumer viel bijna met stoel en al om zenuwachtig en op korlademigen toon vroeg hij Tantes?" Dat zijn dus zusters van haar vader of moeder. Niet waar?" o «Natuurlijk antwoordde Floortje, zusters van haar overleden moeder." »Goed!" zeide Glumer, en rekende nu vlugtig uit hoe oud die tantes ongeveer konden wezen. Zijn Floortje op vijf-en-veertig jaren stellendeen aannemende dat de over ledene moeder op achttienjarigen leeftijd in het huwelijk was gelreden, kwam hij tot de slotsom, dat de tantes den respektabelen ouderdom moesten hebben van minstens vijf- en-zestig jarenen haar gewenschl verscheiden dus wel spoedig zou kunnen plaats grijpen als wanneer hij eigenaar zou wezen van een kleine ton gouds. Na deze berekening rigtte hij zich plotseling met zijn beminnens waardigst lachje weder tot Floortje, en zeide met de zachtste tonen zijner stem »Ik neem uw beleefd voorstel aan, geëerde mejufvrouw en acht mij buitengemeen gelukkig/' ®»Dat doet mij genoegen, mijnheer de baron,"" viel Floortje hem in de rede, terwijl zij hem hare hand toe stak, waarop Glumer een glocijenden kus drukte, »»er ontbreekt nu nog aan."" O neen, er ontbreekt niets meer aan mijn geluk!" riep ile baron uit de aangeboden hand nog eenmaal zoenende,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 172