108 had billen nemen, met zoo'n haast uit het venster, dat Glumer's tweemaal opgestreken hoed van zijn hoofd werd gestooten en in den salon achterbleef, terwijl zijn ongeluk kige eigenaar bijna de beenen brak door den sprong uit het raam. Met bliksemsnelheid raapte Floortje het hoofd tooisel op en wierp het den eigenaar in de boschjes achterna. IIoc snel deze manoeuvre ook werd uitgevoerdwas die echter geenszins aan Doortje's oog ontsnapt; want zij trad juist den salon binnen, toen Floortje den stommen ver klikker er uil cxpediëerdc. 3>Wal werp je daar uit het raam, Floortje?" zeide Doortje met een ironischen trek om den linkerneusvleugel. Floohtje werd zoo gloeijend rood, als zij welligt nog nimmer geweest waszij stond tegenover hare zuster als een klein, onnoozel meisje.dathaar schuld beseffend, de welverdiende straf vreesten terwijl zij de oogen beschaamd nedersloegzeide zij met bevende stem »»Niets, Doortje 1 »Niets?" hervatte de mannelijke zuster, met drie spron gen bij het raam staande. «Daar loopt toch een man door de boschjes! Floortje wat heb je gedaan?" Het arme Floortje had van schaamte wel door den grond willen zinken haar hart klopte hare oogen hieven terneer geslagen hare lippen en ledematen beefdenhaar mond vermogt geen enkel woord te uiten. «Zijn dat nu je verheven zedelijkheidsbeginselen!?" ging Doortje met toenemende drift voort: «Schaam je! O! het is ongehoord Een rendez-vous met een man achter mijn rug. Je bent op een slechten weg mijne zachtzinnige zus! O indien Anna, indien Moortje wisten, dat je een ligtzinnig schepsel bent." Dat was te kras voor het diep gekrenkte Floortje. Als met een tooverslag ontrukte zich hare tong aan de kracht die ze geboeid hield, en een stroom van betuigingen, van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 174