109 tegenwerpingen en van wederkeerige bedreigingen brak los tegen den stormaanval van Doortje. Een krakeelzoo als slechts tusschen twee woedende vrouwen kan plaatshebben, weergalmde met donderend geweld door het anders zoo sliï en eerzaam tuinsalonnetjede oogen scholen bliksemstralen de lippen beefden de vingers trildende haren rezen te bergede voelen stampten en de ruiten rinkeldentotdat Doortje's grover geschut eindelijk hel vuur van Floortje's batterijen tot zwijgen bragten de laatste luid snikkend voor den zegevierenden vijand het veld ruimde. «Foei! Is dal een meisje!" riep Doortje diep adem halend uittoen Floortje de deur uit w as. «Maar zoo zijn die duivenkarakterszoo lang zij gevleid en gestreeld Hier werd zij door een vrij krachtig geklop op de glazen deur in hare verdere alleenspraak gestoord en toen zij zich omwendde, zag zij den majoor van Stokman, die zijn neus tegen het glas plat drukte, om in den salon te kunnen zien, O Ilceremijn majoor!" kuchte Doortje, terwijl zij hare hand onder tegen den linker boezem sloeg, 0111 het onstuimig kloppen van haar hart te bedwingen. In hetzelfde oogenblik scheen zij evenwel uiterlijk wedergeheel ge- calmeerden zij riep op duidelijken en vasten loon «binnen Onmiddellijk werd de deur met een ruk geopend, als of het een «handgreep" wras en de majoor van Stokman trad binnen. Hij droeg de uniformjas van het leger, tot hoven toe digtgeknooptmaar zonder épauletten en zonder sabel die hij met een dikken wandelstok had verwisseld. De ma joor hield nog veel van de militaire kleeding, daar hij misschien dacht, dat wanneer hij die uittrok,, hij tegelijk zich zeiven zou uittrekken bovendien was het rinkelen van zijne geweldig groote sporen eene muzijk voor hem, dat zijn soldatenoor niet meer kon ontberen. Het uiterlijk voorkomen van den majoor was dat van een tamelijk ver sleten militair. Pikzwart haar en baardmaar flink ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 175