112 Waarom word je dan zoo bang! Heb je dan nog nooit vier beenen onder het lijf gehad, watte?' »»Vier beenen?" riep Dooiitje ontsteld. Mijnheer de majoor, u boezemt mij afschuw in...." want u bezigt gezegden die »Ja maar, geachte mejufvrouw zcide de majoor bijna uit zijn humeur en met moeite van zijn zetel opstaande, «dat zijn wetenschappelijke uitdrukkingen en wanneer ik u rijles moet geven Rijles riep Boortje, van verbazing den ouden ruiter met open mond aanstarende. »Wel natuurlijk! Wat anders?" voegde de majoor eenig- zins driftig er bij. «Poedel heeft mij gezegd, dat »«0 dat is een verschrikkelijk misverstand!" riep Doortje, in hevige gemoedsbeweging been- en weêrloopende. Wat moet u wel van me denken, heer majoor? Om evenwel al aanstonds eiken twijfel weg te nemen, zal ik u de volle waarheid mededeelen. Daar ik de eer niet had persoonlijk bij u bekend te zijn had ik Poedel opgedragen u onder een of ander voorwendsel tot mij te doen komen, omdat ik eene belangrijke zaak met u had te bespreken. «Dus geen rijles?" zeide de majoor op een toon van onaangename teleurstelling. »'t Spijt me! Ik had je graag les gegeven." »«Laat ons daarom zonder omwegen ter zake komen," vervolgde Doortje, zonder verder naar den majoor te luis teren en zich vlak voor hem plaatsende en hem scherp aanziende, vroeg zij: ««Mijnheer de majoor, hoe denkt u over bet huwelijk «Over het huwelijk?" vroeg Stokman op zijne beurt, geheel verbluft. »«Ja ja! Over het huwelijk!" hernam Doortje op nog bepaalder toon. »0!" mompelde de majoor nog even verbluft.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 178