113 »®Niet waar?" viel Doortje in; «het is heel aange naam, niet waar? Wanneer men zoo zijn eigen huis houding heeft zijne gemakken zijn goede tafel dagelijks zijn flesch wijn geene zorgen en kwellingen zijne rust, zijn genoegen «Hm, hm," grimlachte de oude krijger, die met steeds klimmend welbehagen Doortje's voorspiegelingen gevolgd had. »»Het laatst bedoelde geluk kan men echter alleen genie ten,' vervolgde Doortje, wanneer men op gevorderden leeftijd in den echt treedt." »Zoo?" zeide Stokman met een dom gezigt. i d Wanneer men de dwaasheden der jeugd achter den rug heeft en niet meer gekweld wordt door de koorts der lief de," voegde Doortje er bij. »U lijdt daar immers niet meer aan niet waar, heer majoor?" »Ik?" vroeg de oude man, zijn mond wijd openzettende, «neen, volstrekt niet." "Nu dan zijn wij het over de hoofdpunten zoo goed als eens, heer majoor; ik heb u namelijk laten verzoeken om bij mij te komen ten einde u een huwelijk voor te slaan." »lk trouwen!?" zeide Stokman met groote oogen terwijl hij zijne knevels met kracht opdraaide, Wel ja, waarom niet!" hervatte Doortje. «Laat ons openhartig zijn, heer majoor. Ik weet dat u bekrompen zijl in uw geldelijk vermogen, dat u wel eens door de zorgen voor uw levensonderhoud gekweld wordt. Ik wil u daarom helpen en u eene vrouw verschaffen, die dadelijk vijftienhonderd gulden inkomen medebrengt, en in vervolg een vermogen erlangt van bij de honderdduizend gulden.' "Sapperloot," schreeuwde de majoor, alsof hij een schok- eilinder aanraakte. »»U zuil het genot smaken van al de gemakken van het leven, vervolgde Doortje, i»maar u moogt u daarentegen volstrekt niet met de huiselijke zaken hemoeijen. De vrouw S

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 179