1U is de algebiedster in huis. U moet beloven een inschikkelijk echtgenoot te zullen wezenen uwe vrouw zoo min moge lijk lastig te vallen." 9 Volstrekt niet, volstrekt niet!" schreeuwde Stokman, die zich hoe langer hoe aangenamer gevoelde. ®»U neemt aldus mijn voorstel aan, mijnheer de ma joor De oude soldaat keek Doortje aanalsof hij bij een paard een verborgen spat wilde zoekentoen zcide bij talmend op een half ernstigen half gullen toon »Zeg ereis je houdt me toch niet voor den gek watte ïïlk heb u de volle waarheid gezegd,'' antwoordde Doortje ten teeken van bevestiging de regterhand onder tegen haren linker boezem slaande. ïNu! dan sla ik toe!" riep Stokman, de borst vooruit stekende en het hoofd lier opheffende, »maar wie is dan eigenlijk mijne aanstaande?" »»Ecn zeer ordentelijk en zeer beschaafd meisje," ant woordde Doortje, »»ecne mijner naaste bloedverwan ten. »Er^ hier in de plaats? I®Hier in huis!" «Wel dat is gemakkelijk!" zeide de majoor tevreden; maar plotseling zakte hij inéén als of bij door eene mug was gestoken, sloeg met de hand op zijn knie dat het klonk en liet de eerste helft van een kavallerislischeh vloek ontsnappen die hij hem slechts aanduidde dat hem iets was ingevallen. »»Wat blieft u vroeg Doortje, welke die onduidelijk uitgesproken woorden niet verstaan had. 9Mijne geachte jufvrouw," zcide Stokman, terwijl bij Doortje als eene sluippalrouillc naderde en een merkwaar dig guitachtig gezigt trok; mag ik mij soms vleijen met de zoele hoop dat je zelf?"

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 180