116 dat zij snel openrukte, en zocht zijn smeekenden blik half door hare wilskracht, half door bemoedigende woorden te bedwingen terwijl zij zeide diet moet, majoor! Uw aanstaand huwelijk hangt er van af i gaauw ik bid u De oude Stokman, wien nog eenige ridderlijkheid en hof felijkheid uit de dagen zijner jeugd was overgebleven naderde nu aanstonds met zekere doodsverachting het nood lottige venster en beproefde het regter been over het kozijn te ligten. Maar de wil is goed en het vleesch is zwak. De oude man deed waarachtig wanhopige pogingen, terwijl Doortje;, ongeduldig met den voet op den grond stampende zonder ophouden riep: ««Spring dan toch, spring dan toch Nadat Stokman zich overtuigd had dat hij met zijn regter been er nimmer over zou komen beproefde hij het met het linker, en wel met zulk eene wilskracht, dat het zweet hem in dikke droppelen van het gerimpelde voorhoofd gudste. Eindelijk werden zijne bewegingen hoe langer hoe lammer, en nadat hij nog eene laatste wanhopige poging had gedaandie er veel van had als of hij zijn linker been uit het lijf wilde schoppen, wendde hij zich plotseling tot Doortje en zeide in sombere gelatenheid «Het gaat niet! De duivel haal me! het gaat niet!" »«0 mijn God!"" riep Doortje in wanhoop uit. «Wanneer je 'l me gelast, zal ik het met het hoofd vooruit proberen," zeide de oude man; «maar met de beencn gaat het niet. Doortje stond een oogenblik als een beeldzuil. Plotseling kwam zij op eene gedachte, greep den majoor bij den arm en fluisterde hem op bevelenden toon in het oor Blijf dan hier; maar verraad mij niet. Zeg niemand wat tusschen ons besproken is. Vaarwel!" En hier mede sloop zij de deur uit en liet den ouden Stokman die nog geheel uitgeput was ten gevolge van zijne voltigeer kunsten, geheel alleen in den salon achter.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 182