117 »Aan wie zou ik wat zeggen?" bromde de oude verbaasd om zich heen ziende »er is immers geen sterveling hier." Hoofdschuddend vervolgde hij: »Ze mogen zeggen wat ze willenmaar het is toch een curieuse manier om iemand uit te huwelijken. De zaak is toch zoo kwaad niet een goede tafel en alles goed en om de vrouw behoeft men zich niet te bekommeren dat kan een oude man zich wel laten welgevallen. Ilahaha dat had ik van morgen niet gedroomd, dat ik van middag reeds ha ha haeene dwaze geschiedenis is het in allen ge valle. Onder het laatste gedeelte van Stokman's alleenspraak was Floortje zachtjes den salon binnengekomen, en vertrouwde hare oogen naauwelijks toen zij den majoor zag. Terstond begrijpende dat hare zuster zich aan dezelfde fout had schuldig gemaakt als haar door deze was verweten, vatte zij het voornemen opzich wegens Doortje's verraad te wreken door den armen majoor allen appetijt voor de schoonc Anna te benemen. «Wat ruischt daar dan toch?" mompelde Stokman, plot seling zijne alleenspraak afbrekende en voorzigtig om zich heen kijkende. «Bliksem, mijne aanstaande!" voegde hij er terstond bij toen hij Floortje zag. «Dat is de zamenkomst die Doortje mij zou bezorgen Waarlijk! dat heet ik woord houden. Ik mag haar niet zeggen, dat Doortje mij hare liefde heeft verraden hoe zal ik dan Men bezit toch ook wat gevoel. Maar ik zal haar niet langer laten smachten Wij zullen maar met slaande trom de bres bestormen die zij voor zich zelve geschoten heeft,". Bij deze woorden maakte hij de wending «regtsom," mar- scheerde zoo statig als het hem met zijne stijve beenen mogelijk was, op Floortje aan en zeide, terwijl hij den hiel van den regler voet tegen de holte van den linker voet plaatste

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 183