121 tien vermoeienissen van den aanval ad libitum kon uit rusten. Floortjes hart klopte zoo hard tegen den neus van Stok man, dat deze het raadzaam vond, zijn hoofd een weinigje om te wenden waardoor zijn blik toevallig op de betraande oogen van het aangedane Floortje viel. Zoo hielden zij zich gedurende eenige minuten in teedere omhelzing omstrengeld, en zouden zich waarschijnlijk nog langer in die positie ge handhaafd hebben zoo niet plotseling de donderende uitroep van «verraadster!" hen geheel onverwachts uit den zoeten liefdesdroom en de innige omhelzing had gerukt. »Wcrda?" riep de oude krijger, die bijna in slaap was gevallen, cenigzins driftig, terwijl Floortje onthutst naar den baron Glumer staardedie als een engel der wrake vóór haar stond en haar nog eenmaal het vreeselijke «ver raadster toedonderde. «*Wat durf je te doen, mijnheer de baron!"" stoof de majoor op, terwijl hij den arm van het ontstelde meisje beschermend in den zijne trok. «Wacht een oogenblik zcide Glumer op gebiedenden toon lot den majoor. «Straks is het uwe beurt; eerst moet ik met deze dame afrekenen. «Zinkt ge niet van schaamte in den grond?" vervolgde hij, zich lot Floortje wendende, «gij, valschaard, trouweloozeVerantwoord u, mejufvrouw!" »»Maar wat wilt u dan?"" zeide Floortje, weder tot bezinning gekomen, met bevende stem: «ik behoef mij niet te verantwoorden." «Niet?" stoof Glumer op. «Ilebt ge daar even den ma joor qiet omhelsd?" »»Nu waarom zou ik niet?"" ant woordde Floortje, Stokman's arm teederlijk drukkende. »Ja waarom zou zij niet?" bekrachtigde de majoor hare vraag. «Gij zult het gevoelen, dat ge mijne bruid hebt beleedigd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 187