125 haar hoofdje smachtend aan de oude militaire uniformjas van haren geliefde, en sprak met hemelsche gelukzaligheid op haar gelaat de woorden uit Gij hebt het oogenblik goed gekozen ook ik gevoel wat liefde is gij hebt mijne toestemming En als op een kommando sloot de gelukkige Dalberg zijne blozende Anna in zijne armenen drukte haar aan zijn kloppend hart; even als een stormwind wierp ook F (.oortje zich aan de borst van Stokman, zoodat den ouden stumper adem en spraak vergingen en hij alleen zijne uitverkorene met den vrijgeblevcn arm teederlijk op den rug kon trommelen. Slechts Glumer, de arme Glumerstond eenzaam en ver laten tusschen de beide, elkander omhelzende paren, met eene dubbel mislukte hoop in het hart, en trok met een diepen, smarlclijken zucht ten tweeden male zijne glacéhandschoenen uit, die hij langzaam in den wijden zak van zijn naauwen frak stak. »»Wat zien mijne oogen kreet plotseling eene van toorn sidderende stem, en Doortje stond als eene wraak godin vóór de beide paren, die als door den bliksem ge troffen uit elkander stoven. Anna sloeg hare oogen neder, Dalberg keek Anna aan Glumer wist in het geheel niet meer wat hij denken moesten siechts Stokman grimlachte welgevallig en bromde in zijn baardZie zoo! Doortje! Nu, die zal verheugd zijn." Maar Door scheen alles be halve verheugd te wezen want zij stond nog steeds daar als eene wraakgodin, en met rollende oogen en ziedende van toorn sprak zij Stokman op gebiedenden toon aan »»IIoe zeer hebt ge u vergeten, mijnheer de majoor?"" »Ik!" vroeg de oude man geheel verbluft; jen je hebt ja zelf «En gij, mijne zuster!"" vervolgde Doortje op Stok- man's woordeu geen acht slaande; »i>wat moet ik van je beleven? O, mijne verdenking was toch maar al te ge grond. Schaam je, Floortje

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 191