m ®Maar, mijn God," antwoordde Floortje onschuldig, waarom zou ik me schamen Ik heb mij verloofddat «doen immers zoo veel menschen." »»Zoo!? Verloofd!?"" raasde Boortje. «sAchtermijn rug en nog wel met den majoor Stokmandien ik voor onze o, het is afschuwelijk ik beschouw je niet meer als mijne zuster." »Wat begint die nu te raaskallen?" bromde Stokman terwijl hij Boortje verbaasd aanzag eerst brengt zij mij met haar te zamen en nu »»En gij, Anna!"" raasde de wraakgodin al verder, »»wat doe jij daar bij dien man?" a Vergeef me, lieve tanteantwoordde Anna beschroomd mijnheer Balberg wilde ook om uwe toestemming verzoe ken tante Floortje heeft reeds ja gezegd." »»En ik zeg neen,"" donderde Boor, j»en onterf je Heeft dan alles hier in huis tegen mij zamengezworen? O, het is schandelijk afschuwelijk maar ik verlaat u allen en ga alleen met Moortje wonen." Bij deze woor den brak zij in een hevig snikken uit, waartoe de vrouwen altijd haar toevlugt nemen wanneer zij gcene andere wape nen meer in handen hebben. Glumer was de eenige, op wien Boortje's toornige woor den een bemoedigenden en opbeurenden indruk schenen te maken want zijne sombere gelaatstrekken bezielden zich we der en uit zijne oogen straalde een nieuwe flikkering van hoop. Terwijl Boortje nog met beide handen haar gelaat bedekte en uit alle kracht snikte, naderde hij zachtjes, op de teenen, Floortje, wees met eene beweging van het hoofd op de weenende zuster en vroeg op fluisterenden loon: »Zeg eens is dat de andere tante?" Floortje knik te- »Goed Laat ons dan de andere tante nemen zeide Glumer lot zich zeiven trok zoo snel als de wind de glage- handschoenen weder aan, trad op Boortje toe, liet zich op eene knie nedervallen en ving met gemaakte hartstogte- lijkheid aan

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 192