IS In de beste harmonie met uwe beroepskeuze zoude geweest zijn, dan wel, omdat in dat geval de keerzijde dier svaste betrekking,"' meer zijne aandacht zou getrokken hebben. Uwe lieve moeder, die ook gaarne hare toestemming gal', eensdeels omdat gij izoo sterk begeerdet," anderdeels, om dat hare moederlijke trots zich gestreeld voelde door de gedachte u, als een aardig officierlje, in een keurig net pakje in deze wereld te zien rondgaanbedacht ook niet dat zoodanig pakje eigenllijk bestemd is om, als het lot het wil, een vijandelijken kogel te herbergen, of door een bajonetsteek doorboord te worden; anders had zij voor haar lieveling stellig een sekuurder ambtsgewaad gekozen. Maar dat doet niets ter zake en de stemming waarvan uw laatste brief getuigt, is, zoo als ik boven reeds opmerkte, zoo zeer in harmonie met de betrekking waarnaar gij streeft dat ik mij er in verheugeenmaal een wapenbroeder in u te zullen begroeten. Edoch 1mijn beste jongenZijt ge wel zeker dat de stemming waarin ge mij schreeft, dat uw verlangen naar een oorlog, werkelijk ade stemming" is, die u vervult? Zijt ge wel stellig en zeker overtuigd gesteld dat gij eens even een kijkje in den oorlog kondt nemen, dat die stemming dan nog de uwe zoude zijn? Zijt ge zoo innig zeker, dat vader en moeder ongelijk zouden gehad hebbenwanneer ze u, door drang van liefderijke vertoogenvan uw voor nemen hadden afgebragt Niet dat ik twijfel aan uwe kordaatheid aan uw moed aan uwe trouw, aan het mannelijk bewustzijn dat u ver vult, aan de zekerheid dat dit bewustzijn zich krachtig zal openbaren in al uwe handelingenwanneer de ure der be proeving daar is; maar de behoefte aan avonturen, aan strijdstrijd in het algemeenvan welken aard en op welk gebied is op uwen leeftijd van ontwikkeling het jonge menschenkind even sterk eigenals het ver-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 197