u dit kon de republiek niet verdragen, en besloot zich verdedigenderwijze te werk gaan. De Engelschen waren van besten schepen voorziendoch van niet zulken grooten Zeehelden a's die van ons. Deze Michici Adriaanszoon de Ruyler, De beiden Trompen. De Eerste oorlog had plaatst hij Doggersbank waar de Engelschen onder hunnen Kapitein Blake eenen slag leverden tegen Tromp, welken 4 uuren duurdendoch den slag bleef onbeslist. In het jaar 1633 had er wederom eenen slag plaats bij ter Heide, die echter wederom nadeelig voor de republiek afliet, daar het dikwijls gebeurde, dat zij af moesten wijken ten ge volgen zij geen kruid of levensbehoeften hadden. In liet volgende jaar 1634 verlangden men hard naar den vreden, of naar rust, die dan ook tot stand kwam maar ongelukkigerwijze niet lang duurdewant binnen den tijd van twee jaren kwam er eenen tweeden oorlog tusschen de republiek en de Nederlanden, li. Vr. Egypte, van de Dodekarchie tot den zeeslag bij Actium Antw. De Dodekarchie of ook de regering der twaalf vorsten genoemd, Deze vorsten namen het bestuur van Egypte in handen, en stichten daar toe eenen Laby rint of Doolhof genoemd, hetwelk 1300 zalen hoven den grond, en even zooveel zalen onder den grond bevatte. Cleopatra een der Koninginen van Egypte, die haren broeder om heeft laten brengen, om de re gering alleen te aanvaarden. Deze Cleopatra, die later gevangen is geworden door de Romeinendoor dat Antonius een Romeinsch veldheer, naar Egypte was heen gelrokken, en verlokt was geworden door hare schoonheid. Het gevolg daarvan was, dat Antonius vervolgd werd door de Romeinen en het hij kaap Ac tium tot eenen slag kwamwaarbij beiden de vlugt namen. Antonius bragt zich zeiven om het leven en Cleopatra werd gevangen genomen, en heeft zich door cenigen slangen dood laten bijten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 80