18 sterke verbeeldingskracht, een venster zou kunnen noemen; en daaruit ziet men een van de liefelijkste landschappen en watergezichten van de wereld het meer van Como in ai zijne pracht. Op zeer heldere dagen zegt mendat men van uit de Albergo di Angelo te Como, de Mont Blanc, de Monte Rosa en de kleine St. Bernard kan zien. In allen geval is het een verrukkelijk berggezicht. Zoodra ik mij in mijne kast met het onvergelijkelijk uit zicht genesteld had ging ik uit 0111 Generaal Garibaldi te zoe ken. Niels was gemakkelijker dan zijn kwartier te vinden, niets moeielijker dan hem te huis te treffen. Chique is zijn motto, ten minste nu. Hij is hier daar overal. Van daag te Comomorgen te Leccoovermorgen te Conludan weder te Gallarate, De Generaal had zijn kwartier opgeslagen in een net par ticulier huis, onder aan de hoofdstraat van Como. Een half dozijn Roodhemden de bajonet op het geweer, hadden post gevat voor den ingangals een beleekenisvolle wenk aan Oostcnrijksche spionnendie men zeide dat in grooten ge tale rondslopen. Ik vond al spoedig den Officier van de wacht, een toonbeeld van beleefdheid, en vernam van hem dat de Generaal en zijn staf juist aan tafel zaten. Daar ik ze niet wilde storen, kwam ik een anderhalf uur later terug en verkreeg zonder moeite toegang tot eene antichambre op de eerste verdieping, vol adjudanten en ordonnansen. Aan de deur van een tweede vertrek ontmoette ik Garibaldi's onvermoeide secretarisden heer Plantuldi die er even overwerkt uitzag, als de tooneeldirecleur van een Londensch théaterden avond der eerste opvoering van een nieuw stuk. Door dezen heer werd ik in de vormen voorgesteld aan Canzi CaIroli en Basso, officieren van Garibaldi's staf, en allen wel bekend als patriotten van de ware, vechtende soort. De Generaal lag te rusten maar na een kwartier of zoo dacht de secretaris wel, dat ik hem zou kunnen zien. Toen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 84