19 tlie tijd om was sloop lx ij zachljcns op zijne teenen naar de deur van de binnenkamer, opende die half, keek er even in, wisselde een paar woorden met iemand daar bin nen, wenkte mij, en zonder verderen omslag, slond ik voor Garibaldi. Ik had hem nooit te voren gezien. Toen hij zijn triom fantelijken intocht* in Londen deed was ik in Amerika. Het deed mij goed eindelijk den beroemden man te kunnen aan schouwen en hem daar gezond en sterk voor mij te zien, wel tien jaar jongerzoo 'l mij toescheen dan ik mij voorgesteld had. He photographic heeft hem geen recht gedaan. De zon maakt, even als de laster en des lasters geliefkoosd wapen, de zwart berookte pan, alles zwart, waar hare stralen door middel der Camera, in aanraking meê komen. Op de visitekaartjes ziet Garibaldi er somber, mager, afgemat uit. Ik stond verwonderd een ferm,' jo viaal man te ontmoetenmet een groote blonde baard. Behalve het lorgnet, dat hij gebruikte en den stok, dien hij droeg, waren er geene sporen zichtbaar van de golven des tijds die hem hebben geteisterd, of van den wreeden kogel, die hem te Aspremonte trof. Hij gaf mij de hand, met een krachtigen zeemansdruk daarenbovenen zoo het ploertig was om die vereelde knuist te willen kussen ben ik blij dat ik ten minste eens van mijn leven een schrik kelijke ploert ben geweest. Ik veronderstel dal hij het ver maarde roode hemd aan had maar dit kleedingstuk was niet zichtbaar. Van boven zat hij geheel ingewikkeld in een van cl ie ruime gestreepte lakens, met een gat er in, waardoor men bet hoofd steekt, en die in sommige gedeelten van Zuid-Amerika yregosen in Mexico scrapes worden ge noemd. Als hoofddeksel droeg hij een fluweel en muls van een ronden laagopslaanden vorm zeer coquet bewerkt met goud borduursel. En zoo men, zonder gevaar van in het belachlijk-verh'cvene te vallen van de laarzen eens helds gewag kan maken wie kan zich Napoleon goed voor stellen zonder zijne laarzen? mag ik hier nog bijvoegen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 85