27 Het Afrikaansclie bloed heeft zich echter nog niet op 't schuldig Frankrijk gewroken of kunnen wreken, en zal het dit waarschijnlijk wel nooit, de Emir der woestijn heeft toch zelfs kort geleden Frankrijks hoofdstad »het gevloekt Parijs," met een bezoek vereerd. En voorwaar vreemde zamenloop der wereldsche gebeurtenissen door een' zonder lingen ommekeer der dingen en ten gevolge van een dier spotzieke grillen waarin de fortuin meermalen lust schijnt te hebbenals om te toonen wat voor werk men zoo al van hare gunsten moet makenzegt Monseigneur Düpan- loup, ontmoette Abd-el~Kader in eene der stralen van Parijs de generaal La Moricière de Emir in een prachtig rijtuig gezeten en het voorwerp van de belangstelling en bewondering des volksde Fransche generaal te voet.en verloren te midden van het gedrang der menigte. Abd-ee-Kader wie herinnert zich bij dien naam niet dien woeslen en stouten aanvoerder der Kabijlen (TEmirdiemet meer dan Koningsmagt omkleed De worst'ling heeft gewaagd voor God en zijn Profeet, Met de ongeloovigen en Frankrijks heerschappijë. die aadlaar hoog vereerdgevleid door slaven en vasallen 1 en vrijgelijk de wind die langs zijn bergen giert 1 Wie herinnert zich niet den man die den tegenstand tegen Frankrijk als in één brandpunt vereenigd had; wie herinnert zich niet met welke inspanning van krachten met welke hardnekkigheid hij tot het uiterste den strijd volhield om eindelijk als »een flonkersler van 's Hemels trans te vallen", en zich den 25 Dec. 184-7 bij Kerban aan La Mo- ricière over te gevenaldaar een verdrag te sluiten dat ln het leren van den generaal La Moricièbe. Zie ook de aan kondiging van dit werkje door den generaal Knoot in den Gids van Augustus 10GG.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1867 | | pagina 93