101 met zijne hersens moet bezig zijn, altijd maar soesen, mijmeren en denken; zou een Kadet die dikwijls pro voost heeften waarlijk Die slechtsten Drüchten sind es nicht, Woran die Wespen nagen, zoo als Bürger zegt, zou zulk een Kadet, als hij maar altijd zijn reglementen en wiskunde en niets anders meebracht op 't laatst niet idioot moeten worden? Welnu dan, neemt gij het hem kwalijk, dat hij zijn zakken eens vult met kaarsenpenneninkt, romans, sigaren, lucifersenz. Ik voor mijzie er geen kwaad in zoolang de provoost geen fatsoenlijk hok iswaar men gelegenheid heeft, hoewel beroofd van vrijheid, te stu deren. Of is het doel dier straf misschien om door het alleen zitten, misdaden die men begaan heeft, b. v. het lezen van een romanwaarvoor men zes dagen provoost krijgtgoed te kunnen overpeinzenom als berouwhebbend zondaar weer boven den grond te ko men, als de straftijd om is; of ook wel allerhande verschrikkelijke droombeelden in het donker te zien opdagenopdat zoodoende de Kadetseven als de kleine kinderendie men bang maakt met den kelder waarin alle mogelijke personaadjes zich ophouden, ook bang mogten worden voor de provoost. Indien de pro voost dit alles moet bewerken, beantwoordt zij zeer slecht aan haar doel, ten minste ik heb er steeds schoone droomen in gehad. Gij medemakkers, die dit leest, beoordeelt en ver oordeelt wat ik deedgij zijt er het best toe in staat velen uwer hebben dikwijls met mij die onderaardsche

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 105